Ankara Kablo Hurdası

Ankara Kablo Hurdası

Kullanım ömrünü tamamlamış ve herhangi bir işlevselliği kalmamış tüm eşyalar hurda olarak tanımlanmaktadır. Kablo hurda dediğimiz nesne ise üzerinde yalıtkan bir madde ile kaplı olan iletkene verdiğimiz isimdir. Kablolar bir ya da çok daha fazla telden meydana gelebilirler. Üretim sonrası radyasyon ölçümü de yapıldıktan sonra sahaya satışa çıkarılan kablolar belirli bir süre sonra ömrünü tamamlayarak hurda konumuna düşerler. Kablo içerisinde bulunan plastik ve bakır teller yıpranarak görevini yerine getirmemeye başlarlar. Ankara Kablo Hurdası olarak firmamız ise bu tip hurdaya çıkmış kabloları geri dönüşüm için değerlendirmektedir.

Hurdaya ayrılmış kablolar birtakım operasyonlardan geçirilerek geri dönüşüme hazır gale getirilmektedir. Kabloların boyu uzun ise öncelikle kırma makinesi dediğimiz makinede kısaltılırlar.  İç kısımdaki metalik kısım dış kısımdaki plastikten ayrılır. Soyma makinesi dediğimiz makinede yapılan bu işlem sonrasında plastik ve kauçuk ayrı ayrı geri dönüşüm için hazır hale getirilir. Dış kısımda gördüğümüz plastik kırma makinesi ile işlenir. İç bölgede bulunan bakır kısım ise kırma eleme makinesinde ayrıştırılır. Bu halde işlemler tamamlandıktan sonra depolanır ve geri dönüşüme hazır hale getirilir. Kablolar günlük yaşamda hemen her alanda kullanılan önemli yapı malzemeleri olduğundan geri dönüşümü de son derece önemlidir. Kablo hurdası yoğun bir şekilde bakır içerir. Bu sebeple dönüşüm alanında yeri önemlidir.

Bakırın diğer metallere göre fiyat olarak değeri daha yüksektir. Elinizde eğer kablo hurdası bulunuyor ise Ankara Kablo Hurdası olarak firmamız sizler için bu atıkları geri dönüşüm ile en iyi şekilde değerlendirmektedir. Hurda kablonuzun içeriğini öğrenmeniz daha sonrasında fiyat değerlemesinde önemli rol oynayacağından faydanıza olacaktır. Hurda kablonun miktarı, özellikleri, bakır ve plastik yoğunluğu gibi etkenler değerlendirme aşamasında önemlidir. Elinizde mevcut ne kadar hurda kablo var ise hem ölçümü hem de değerlendirmesi uzman kadromuz tarafından hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Mevcut hurda kablonuzun fiyat değeri ölçüldükten sonra sizlere anında bilgi verilmektedir. Hurda kablonuz için personelimiz bizzat gelerek değerlendirme yapmakta ve anında nakit ödeme ile hurda kablonuzu geri dönüşüm değerlendirmesi için almaktadır.